Nauczyciel wspomagający – dokumentacja dotycząca ewaluacji pracy

Szkolenie wpisuje się w realizację:

•  priorytetu MEN: Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli, w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe

SKU: rk-2022-zadania-naucz-wsp Kategoria:

3-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, a także dostępem do nagrania na 3 m-ce i materiałów.

Nauczyciel wspomagający – dokumentacja dotycząca ewaluacji pracy

Data szkolenia: 02.09.2022 r. g.16:00

Szkolenie odpowiada na potrzeby nauczycieli wspomagających, terapeutów, logopedów, psychologów pracujących z dziećmi z różnymi deficytami. Pomoże dobrze przygotować dokumentację końcoworoczną swojej pracy.

Program szkolenia:

• Przepisy prawa oświatowego dotyczące pracy nauczyciela wspomagającego.
  • Szczegółowe zapoznanie z obowiązującą dokumentacją dotycząca nauczyciela wspomagającego.
  • Jak opracować wzorcową dokumentację pracy nauczyciela wspomagającego na koniec roku szkolnego?

Opis szkolenia:

Szkolenie przyczyni się do wzmocnienia nauczycieli wspomagających, jeśli chodzi o przygotowanie obowiązującej dokumentacji na koniec roku szkolnego.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

• poznasz przepisy prawa oświatowego dotyczące pracy nauczyciela wspomagającego,
  • zaplanujesz opracowywanie dokumentacji końcoworocznej,
  • wzmocnisz kompetencje w zakresie opracowywania poszczególnych dokumentów,
  • otrzymasz wzór  ewaluacji pracy nauczyciela wspomagającego.

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli wspomagających,
  • pedagogów,
  • psychologów,
  • logopedów,
  • terapeutów.
Prowadząca:

Dorota Fornalska

ekspert do spraw awansu zawodowego, ekspert do spraw osób z niepełnosprawnością, prezes w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” w Lublinie. Autorka i koordynator projektów na rzecz osób niepełnosprawnych, pomysłodawczyni oraz organizatorka terapii wyjazdowej w miejscu zamieszkania na terenach wiejskich woj. lubelskiego, organizatorka wypoczynku integracyjnego Na co dzień pracuje zawodowo jako logopeda, wicedyrektor w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie. Lider w kształceniu uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Szkoleniowiec w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniów ,terapii dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Autorka licznych publikacji z zakresu edukacji dzieci i logopedii. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, z dziećmi w normie intelektualnej w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dyslektykami. W swojej pracy kompetentna, profesjonalna w działaniach, zawsze życzliwa i otwarta na potrzeby innych, zwłaszcza tych którzy tej pomocy potrzebują.