Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w kształceniu na odległość

77,00 

Brak w magazynie

Szkolenia online w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym, z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania oraz materiałów.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w kształceniu na odległość

 

Udzielanie pomocy psychologiczno- pedagogicznej to obligatoryjne zadanie każdego nauczyciela. Szkolenie podpowie, nauczycielom i pedagogom jak odpowiednio wykonywać ten obowiązek w systemie pracy na odległość.  

 

Na szkoleniu:

  1. Poznasz obowiązujące przepisy,
  2. Nauczysz się planować skuteczne udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w systemie zdalnym,
  3. Wzmocnisz kompetencje w zakresie wsparcia uczniów i rodziców
  4. Otrzymasz inspiracje, materiały do dalszej pracy.
  5. Dowiesz się jak to się odnosi do wymagań pracy przedszkola, placówki; PP, innych dokumentów.

Opis szkolenia:

Szkolenie pomoże nauczycielom w doborze odpowiednich form i metod pracy pomocnych przy efektywnym wsparciu psychologiczno-pedagogicznym. W czasie spotkania zostaną omówione kwestie orzeczeń i opinii, regulacje prawne oraz zakres udzielanej pomocy w kształceniu na odległość.

Program:

  1. Regulacje prawne kształcenia na odległość.
  2. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna, a efektywne działania w pracy zdalnej.
  3. Dokumentacja z zakresu PPP.
  4. Wsparcie dla rodziców i dzieci.

Dla kogo jest szkolenie: Wychowawców klas, pedagogów

Prowadząca: 

Angelika Perdek-Chabinowska 

Jestem pedagogiem w szkole podstawowej, doradcą zawodowym, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Posiadam bogate doświadczenie w pracy pedagogicznej i szkoleniowej. Jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych z zakresu administracji. Od lat prowadzę kursy na kierowników i wychowawców wycieczek, a także szkolenia dla rad pedagogicznych. Główne obszary działań to umiejętności miękkie i kluczowe, technik uczenia, nowoczesnych metod nauczania, kodowania, elementów TIK, pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wsparcia placówek i nauczycieli. Jestem trenerem metod efektywnego uczenia się. Pomagam również uczniom w pracy nad stresem, autoprezentacją czy asertywnością. Regularny rozwój jest dla mnie bardzo ważny, dlatego systematycznie się doszkalam, biorąc udział w warsztatach dotyczących bajkoterapii, eksperymentów przyrodniczych, neurodydaktyki w edukacji. Dzięki temu mogę wzbogacać własny arsenał narzędzi szkoleniowych.

Shopping Cart
Przewiń do góry