Dziecko z afazją motoryczną

2-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem, a także dostępem do nagrania oraz materiałów w PDF – przykładowe ćwiczenia wspierające rozwój językowy dziecka/ucznia z afazją motoryczną.

Data: 11.10.2021 r. g.19:00

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

Serdecznie prosimy o wyrażenie opinii o szkoleniu, poprzez wypełnienie ankiety.

„Jak pomóc dziecku z afazją motoryczną w przedszkolu i w szkole? „

Szkolenie na żywo  dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, opiekunów!

Data: 11.10.2021 r. g.19:00

Czym jest afazja motoryczna u dzieci?

Jak w przedszkolu i w szkole pracować z dzieckiem / uczniem z afazją?

Opis szkolenia na żywo

Celem jest omówienie funkcjonowania językowego dziecka/ ucznia z afazją motoryczną i przybliżenie efektywnych sposobów pracy z nim na zajęciach edukacyjnych w przedszkolu/ szkole.

Program szkolenia :

• Terminologia logopedyczna dotycząca zaburzeń afatycznych u dzieci i doświadczenia pedagogiczne z pracy z dzieckiem/uczniem z afazją.
  • Objawy zaburzeń językowych i deficytów komunikacyjnych.
  • Współpraca z rodziną dziecka/ucznia oraz specjalistami w terapii.
  • Jak wspierać rozwój językowy dziecka/ucznia z afazją motoryczną?
  • Praktyczne aspekty planowania zajęć, przygotowywania pomocy i realizacji zajęć/ lekcji dla dziecka/ ucznia z afazją motoryczną.

Korzyści ze szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń

• rozszerzysz wiedzę dotyczącą typologii zaburzeń afatycznych u dzieci,
  • wymienisz się doświadczeniami pedagogicznymi na temat pracy z dzieckiem/uczniem z afazją w przedszkolu/szkole/placówce,
  • wzbogacisz swój warsztat pracy i wiedzę dotyczącą terapii afazji motorycznej, nabędą umiejętność wspierania rozwoju językowego dziecka/ ucznia z afazją motoryczną,

Dla kogo szkolenie:

• dyrektorów,
  • nauczycieli i specjalistów pracujących w przedszkolach/ szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych

Serdecznie porosimy o wyrażenie opinii o szkoleniu, poprzez wypełnienie ankiety.

dr Amelia Dziurda-Multan

–polonistka, logopeda, surdopedagog, oligofrenopedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, absolwentka kursu mistrzowskiego Metody Fonogestów, studiów z emisji głosu oraz rewalidacji i edukacji osób ze spektrum autyzmu. Wykładowca akademicki i trener, autorka artykułów i publikacji naukowych z zakresu pedagogiki specjalnej. Na co dzień pracuje w szkole ogólnodostępnej. Miłośniczka jazdy na rowerze i wędrówek po Roztoczu.