Promocja

Mocne strony autystycznych uczniów – jak je rozpoznać i jak nad nimi pracować?

69,00 

Brak w magazynie

2 godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w  Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.

Mocne strony autystycznych uczniów – jak je rozpoznać i jak nad nimi pracować?

Data szkolenia: 14.11.22 r.  godz 19:00

Jak szukać mocnych stron u uczniów ze spektrum autyzmu? Jak zdolności odróżnić od niewłaściwego zachowania? Jak pracować z uczniami nad ich mocnymi stronami? Odpowiedzi na te pytania i wiele praktycznych wskazówek otrzymasz podczas webinaru dr Marty Koplejewskiej

Program szkolenia

  • Czym jest zdolność?
  • Rodzaje zdolności.
  • Mocne strony dzieci ze spektrum autyzmu.
  • Zdolność dziecka czy złe zachowanie?
  • Praktyczne wskazówki.

Opis szkolenia

Sporność problematyki związanej ze zdolnościami dzieci autystycznych jest odwiecznym tematem wielu naukowców. Dlaczego? Zdolności, mocne strony często odbierane są bowiem jako manifestacja niewłaściwych zachowań, złego wychowania.

Literatura dużo uwagi poświęca kwestii deficytów dzieci autystycznych, jednak niewiele jest informacji o tym, jakie nietypowe drogi rozwoju sprzyjają tworzeniu talentów u dzieci ze spektrum autyzmu.

Podczas szkolenia prowadząca podpowie Ci, jak szukać i rozpoznawać talenty dzieci akustycznych oraz jak wesprzeć rozwój ich mocnych stron.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

  • Dowiesz się, czym jest zdolność.
  • Poznasz różne rodzaje zdolności.
  • Dowiesz się, jak szukać mocnych stron dzieci ze spektrum autyzmu.
  • Nauczysz się odróżniać zdolność od niewłaściwego zachowania.

Dla kogo jest to szkolenie

  • wszystkich osób pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu

 

Prowadząca

Marta Kroplejewskadr Marta Koplejewska

nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych.  W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była  prodziekan,  w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.

Shopping Cart
Scroll to Top