Mój uczeń ma dysleksję! Jak z nim pracować?

Szkolenie online Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest  zaświadczeniem, a także dostępem do nagrania, materiałów w PDF: infografiki pomocne uczniom z  dysleksją, 3 karty pracy do wykorzystania na zajęciach (stacjonarnych i online) , listę narzędzi do pracy zdalnej z dzieckiem z dysleksją.

SKU: moj-uczen-ma-dysleksje-jak-z-nim-pracowac Kategoria: Kurs: Mój uczeń ma dysleksję

Szkolenie online Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest zaświadczeniem, a także dostępem do nagrania, materiałów w PDF: infografiki pomocne uczniom z  dysleksją, 3 karty pracy do wykorzystania na zajęciach (stacjonarnych i online) , listę narzędzi do pracy zdalnej z dzieckiem z dysleksją.

Wokół tematu dysleksji urosło wiele mitów. Mimo wielu badań na forum międzynarodowym zjawisko dysleksji pozostaje dla wielu osób zagadką. A Ty jako nauczyciel – możesz spotkać takich uczniów na swoich zajęciach. Czasami nawet kilku w jednej klasie. Co robić w takiej sytuacji? Jak dostosować metody pracy?

Dla kogo jest szkolenie: Nauczycieli i specjalistów pracujących w klasach 4-8 w szkole podstawowej.

Na szkoleniu:

• pogłębisz swoją wiedzę o dysleksji
  • otrzymasz wizualne materiały do wykorzystania w pracy stacjonarnej i zdalnej
  • będziesz wiedział jak dostosować swoje metody pracy, aby uczeń z dysleksją zdobył sukces edukacyjne

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnicy pogłębią swoją wiedzę o specyficznych trudnościach w uczeniu i na podstawie analizy przykładowej opinii będą wiedzieli jak realizować zalecenia poradni na swoich zajęciach.

Program:

1. Mity na temat dysleksji – czym są a czym nie są specyficzne trudności w uczeniu się.
  2. Omówienie w jaki sposób dysleksja powoduje trudności w uczeniu się WSZYSTKICH przedmiotów szkolnych.
  3. Sprawdzone metody pracy dostosowane do dziecka z dysleksją.
  4. Narzędzia do pracy zdalnej z dzieckiem z dysleksją
  5. Obszary odpowiedzialności w zakresie współpracy nauczyciel- specjalista-rodzina

Prowadząca:

Dorota Lubas

nauczyciel dyplomowany, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej. Z wykształcenia mgr resocjalizacji – pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – również niepełnosprawych; certyfikaty licznych kursów, m.in Kurs Dramy Stosowanej, Kurs I stopnia pracy Metodą Weroniki Sherborne, kurs trenerski I stopnia, certyfikat psychomotoryki wg Procus i Block,  kursy doskonalące w ramach WDN, certyfikat terapeuty ręki.  Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społeczne, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty  w NGO. Twórczyni autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych. Jest autorką „Opowieści terapeutycznych” dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji. Specjalizuje się w tematyce dysleksji i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty,  treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.