Promocja

Instrukcja obsługi nastolatka: Trudne zachowania – wsparcie ucznia/dziecka w wieku nastoletnim oraz Skrzynka z narzędziami dla nauczyciela / rodzica

• 2 szkolenia
  • 2 zaświadczenia w formacie PDF do wydruku
  • skrypty ze szkoleń
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu za pomocą czatu, podczas szkolenia na żywo

Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

Brak w magazynie

Cz. 1

2-godziny dydaktyczne szkolenia online w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem , a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy oraz materiałów w PDF – skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF,

„Instrukcja obsługi nastolatka. Trudne zachowania – wsparcie ucznia/dziecka w wieku nastoletnim”

Szkolenie online dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, opiekunów!
Nagranie szkolenia zd. 09.02.2023 r.

Dzieci w różnym wieku mają różne potrzeby, których my  – dorośli – nie zawsze jesteśmy świadomi. Okres nastoletni – jak pokazują najnowsze statystyki i badania – przysparza i młodzieży, i ich opiekunom wielu wyzwań, wynikających np. z niezrozumienia ich zachowania i stojących za nim czynników natury np. neurologicznej.

Opis szkolenia

W trakcie szkolenia omówione zostaną zagadnienia, związane z zachowaniami typowymi dla wieku nastoletniego oraz z czego takie zachowania wynikają. Uczestnicy otrzymają także wskazówki, jak budować i utrzymywać relację , jak rozumieć i wspierać nastolatki.

• Czym jest proces indywidualizacji w wieku nastoletnim
  • Budowa mózgu oraz zmiany w jego funkcjonowaniu a zachowania nastolatków; tylko hormony czy może coś więcej
  • Nastolatki i emocje
  • Kim są “tweens” i czym różnią się od nastolatków?
  • Jak budować i utrzymać relację z nastolatkiem ?
  • Jakim rodzicem / nauczycielem jesteś? „dywanikiem”, „cegłą” czy „duchem”?
  • Jaką pomoc i wsparcie proponuje Pozytywna Dyscyplina ?
  • Czego najbardziej potrzebują od dorosłych dzieci w wieku nastoletnim?
  • Jak pomóc sobie i dziecku w trudnych sytuacjach ?

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

Dla kogo szkolenie

• nauczycieli
  • wychowawców
  • dyrektorów
  • pedagogów
  • specjalistów pracujący z dziećmi w wieku 9-19 lat
  • rodziców i opiekunów

Cz. 2

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Po zaksięgowaniu wpłaty i zebraniu się minimalnej grupy uczestników, dzień przed szkoleniem otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

2-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem , a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy oraz materiałów w PDF – skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF,

Instrukcja obsługi nastolatka. Skrzynka z narzędziami dla nauczyciela / rodzica

Jak wspierać dzieci w wieku nastoletnim.

Szkolenie na żywo dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, opiekunów!
Data szkolenia: 13.03.2023 r. g.19:00

Opis szkolenia

Uczestnicy otrzymają także wskazówki, jak budować i utrzymywać relację , jak rozumieć i wspierać nastolatki, jak się komunikować – emaptycznie i asertywnie.

• Sytuacja nastolatków w Polsce w świetle najnowszych statystyk
  • Czego najbardziej potrzebują od dorosłych dzieci w wieku nastoletnim?
  • Jak pomóc sobie i dziecku w trudnych sytuacjach?
  • Empatyczne i asertywne sposoby komunikacji z nastolatkiem

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

• Poznasz przyczyny zachowań, charakterystycznych dla dzieci w wieku nastoletnim, które związane są np. ze zmianami w ich mózgach .
  • Nauczysz się rozpoznawać zachowania i potrzeby, naturalne w procesie indywidualizacji.
  • Wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie udzielania dzieciom wsparcia i zrozumienia.

Dla kogo szkolenie

• nauczycieli
  • wychowawców
  • dyrektorów
  • pedagogów
  • specjalistów pracujących z dziećmi w wieku 9-19
  • rodziców i opiekunów

Zrzut ekranu 2023 02 9 o 12.35.09Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku szkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od ponad 4 lat

Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności i pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.