Promocja

Bądź bezpieczny w sieci. Scenariusze zajęć na lekcję wychowawczą

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem.Otrzymasz również dodatkowe materiały szkoleniowe pdf: lista z linkami do scenariuszy zajęć i materiałów na lekcje wychowawcze.

44,50 

Brak w magazynie

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem. Otrzymasz również dodatkowe materiały szkoleniowe pdf: lista z linkami do scenariuszy zajęć i materiałów na lekcje wychowawcze.

Bądź bezpieczny w sieci. Scenariusze zajęć na lekcję wychowawczą

Dla współczesnych dzieci i młodzieży środowisko online jest naturalnym
środowiskiem nawiązywania relacji i aktywności. Jak zadbać o
bezpieczeństwo w sieci?

Dla kogo jest szkolenie: Nauczycieli szkół podstawowych, dyrektorów szkół.

Na szkoleniu uczestnik:

  •  poszerzy wiedzę jak wykorzystać strony internetowe, gry, portale i aplikacje używane przez dzieci i młodzież w procesie edukacyjnym;
  •  dostanie ćwiczenia jak lepiej zrozumieć komunikację w świecie onlinei wykorzystać ją na swoich lekcjach;
  • dostanie bazę wartościowych materiałów do codziennej pracy.

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą ciekawe materiały do pracy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa w siec, które
mogą wykorzystać na lekcjach wychowawczych.

Program:

  1. Podstawowe różnice w komunikacji w świecie rzeczywistym i świecie online.
  2. Język komunikatorów, skrótów i ikonek.
  3. Jak wykorzystać w procesie edukacyjnym
    popularne wśród dzieci i młodzieży strony internetowe, gry, portale i aplikacje.
  4. Dobre praktyki – przegląd materiałów do wykorzystania na lekcjach wychowawczych.

Prowadząca: 

Dorota Lubas

nauczyciel dyplomowany, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej. Z wykształcenia mgr resocjalizacji – pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – również niepełnosprawych; certyfikaty licznych kursów, m.in Kurs Dramy Stosowanej, Kurs I stopnia pracy Metodą Weroniki Sherborne, kurs trenerski I stopnia, certyfikat psychomotoryki wg Procus i Block,  kursy doskonalące w ramach WDN, certyfikat terapeuty ręki.  Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społeczne, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty  w NGO. Twórczyni autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych. Jest autorką „Opowieści terapeutycznych” dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji. Specjalizuje się w tematyce dysleksji i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty,  treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

Shopping Cart
Scroll to Top