2 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy.
„Kryteria diagnozy różnicowej autyzmu i zespołu Aspergera”
Szkolenie na żywo dla nauczycieli!
Data: 09.02.2022r. g.19:00
Szkolenie jest odpowiedzią na pytania dotyczące różnic w funkcjonowaniu dzieci ze spektrum autyzmu w sferze komunikacji/języka, relacji społecznych (sfery emocjonalnej) oraz nietypowych fiksacji/ zainteresować dzieci z tym zaburzeniem.
Program szkolenia
- Spektrum autyzmu jako choroba cywilizacyjna.
- Funkcjonowanie dziecka autystycznego w sferze:komunikacja i języka relacji społecznych ( sferze emocjonalnej), fiksacji/ zainteresowań.
- Wykorzystanie zaburzonych obszarów podczas tworzeniu kart pracy
- Przykłady praktyczne dotyczące pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu.
Opis szkolenia
Jednym z największym problemów współczesnego Świata, staje się wzrost nasilenie zjawiska chorób i zaburzeń zarówno u dzieci i młodzieży. Jedną z chorób cywilizacyjnych XXI wieku jest zaburzenie ze spektrum autyzmu, który stanowi znaczące wyzwanie zarówno teoretyczne jak i praktyczne dla specjalistów wielu obszarów. Dzieci w spektrum autyzmu bardzo różnią się między sobą – zarówno pod względem cech osobowości, jak i zainteresowań oraz możliwości intelektualnych. Czym autyzm wczesnodziecięcy różni się od zespołu Aspergera? Dlaczego tak często jest on mylony z niepełnosprawnością intelektualną oraz schizofrenią? Podczas szkolenia Prowadząca omówi kryteria różnicowe dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Zdobędziesz wiedzą dotyczącą funkcjonowania dziecka ze spektrum autyzmu.
- Dowiesz się jak pracować z dzieckiem z autyzmem wczesnodziecięcym, a jak z zespołem Aspergera.
- Uzyskasz szereg wskazówek, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy terapeutycznej.
- Otrzymasz rozszerzoną prezentację o dodatkowe materiały dotyczące usprawniania zaburzonych funkcji.
Dla kogo jest to szkolenie
- nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych,
- terapeutów,
- specjalistów,
- osób pracujących z dziećmi,
- wszystkich zainteresowanych,
Po opłaceniu szkolenia, zaksięgowaniu wpłaty i w momencie zebrania się minimalnej grupy uczestników, otrzymasz link z dostępem do szkolenia. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting.
Prowadząca
dr Marta Koplejewska
nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była prodziekan, w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.