Promocja

Jak radzić sobie z trudnymi i niepożądanymi zachowaniami dzieci i młodzieży

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończony jest certyfikatem, a także dostępem do skryptu

57,00 

Availability: Na stanie

SKU: jak-radzic-sobie-z-trudnymi-niepozadanymi-zachowaniami-dzieci Kategoria: Kurs: Prywatne: Trudne i niepożądane zachowania dzieci

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończony jest certyfikatem, a także dostępem do skryptu

Jak radzić sobie z trudnym i niepożądanym zachowaniem dzieci i młodzieży?

Każdy młody człowiek przejawia całą gamę zachowań, które nazywamy jego indywidualnym repertuarem zachowań. Wśród nich są zarówno te, które są akceptowalne społecznie, jak i te, których występowanie utrudnia budowanie relacji opartych na współpracy, a które określa się mianem trudnych i niepożądanych. Ważne więc, by nauczyciele wiedzieli, jakie są przyczyny występowania tych zachowań oraz znali sposoby i techniki ich wygaszania, by zapobiegać sytuacjom, z którymi młodzi ludzie nie radzą sobie i stają się, jak często określamy, niegrzeczni, a nawet wulgarni.

Program szkolenia nagranie:

 1. Zachowanie w ujęciu behawioralnym
 2. Zachowania drażniące i niepożądane
 3. Zaburzenia zachowania dzieci i młodzieży
 4. Czynniki ryzyka
 5. Czynniki protekcyjne
 6. Wzory kształtowania zachowań
 7. Wychowanie dzieci, a konflikty
 8. Trudne zachowania dzieci i młodzieży – co robią dorośli, a czego robić nie
  powinni
 9. Trudne zachowania dzieci i młodzieży – co mogą zrobić dorośli – wybrane
  techniki
 10. Jak działać? Analiza trudnych zachowań
 11. Jak się komunikować
 12. Zasady decydujące o efektywności podejmowanych działań
 13. Narzędzia do codziennej pracy z uczniami przejawiającymi trudne i
  niepożądane zachowania

Opis Webinaru nagranie:

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję poznać zarówno przyczyny występowania zachowań trudnych i niepożądanych, które często występują wśród dzieci i młodzieży, jak i przeanalizować konkretne sytuacje oraz dowiedzieć się, czego unikać, a co robić by minimalizować skutki trudnych relacji wywoływanych przez zachowania niepożądane. Otrzymają również pakiet narzędzi do codziennej pracy z uczniami przejawiającymi trudne i niepożądane zachowania.
Konflikty są wpisane w funkcjonowanie człowieka w każdym środowisku, jednak przestrzeganie konkretnych zasad pozwala na zapobieganie sytuacjom, w których konflikty urastają do rangi kłótni, a czyny i słowa wymykają się spod kontroli.

Korzyści dla uczestników szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń:

 • Impuls do refleksji nad tym, jak postępować, by minimalizować trudne i niepożądane zachowania dzieci i młodzieży.
 • Konkretne informacje do zastosowania od zaraz: jak prowadzić obserwację zachowań, na co zwracać uwagę, by wspomóc uczniów mających trudności w budowaniu relacji.
 • Wiedzę praktyczną sprawdzoną przez dr Adrianę Kloskowską, a opartą na naukowych badań – odwołania do literatury, badań, doświadczeń praktyka.
 • Pakiet narzędzi do pracy z uczniami w formie skryptu.
Dla kogo jest szkolenie:
 • Nauczycieli przedszkola,
 • Nauczycieli szkoły podstawowe,
 • Nauczycieli szkoły ponadpodstawowej,
 • Terapeutów,
Prowadząca:

Adriana Kloskowska

dr Adriana Kloskowska
Nauczyciel dyplomowany, polonista, pedagog specjalny, specjalista szkolenie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz pracy z uczniami z autyzmem, terapeuta integracji sensorycznej, wykładowca akademicki, doradca zawodowy i coach kariery, właściciel i szkoleniowiec w Impuls do Rozwoju, mówca motywacyjny, autorka materiałów i programów szkoleniowych dla dyrektorów, nauczycieli, wychowawców i doradców zawodowych, projektów rozwojowych i artykułów, które publikuje w Charakterach, Newsweek Psychologii, Głosie Pedagogicznym, Monitorze Dyrektora Szkoły, Monitorze.
Specjalizuje się m.in. w kompetencjach kluczowych, ocenianiu kształtującym, myśleniu krytycznym, nowoczesnych technologiach, pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doradztwie zawodowym, jestem autorką kursów internetowych „Wykorzystanie narzędzi TOC na języku polskim”, czyli jak ciekawie uczyć form. Dyrektora Przedszkola, Forum Placówek Niepublicznych, Wczesnej Edukacji, Horyzontach Anglistyki, TIKu w Edukacji, Terapii Specjalnej, redaktor naczelna Kwartalnika Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, Integracja Sensoryczna, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje edukację opartą na wiedzy nt. naturalnych dźwigni umysłu, prowadzi na FB stronę Impuls do rozwoju edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli, autorka bloga na stronie www.adrianakloskowska.pl, mama nastolatki.
Shopping Cart
Przewiń do góry