fbpx

Dziecko z dyskalkulią w szkole

Po zakończonym szkoleniu otrzymasz zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045).

Nagranie szkolenia z dn. 05.11.2021 r.

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

77,00 

Availability: Na stanie

2 – godziny dydaktyczne szkolenia online Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a dostępem do nagrania oraz materiałów.

Szkolenie online dla nauczycieli!

Nagranie szkolenia z dn. 05.11.2021 r.

Szkolenie odpowiada na potrzeby nauczycieli, terapeutów, logopedów, psychologów pracujących z dziećmi z różnymi deficytami. Pomoże dobrze przygotować swój warsztat pracy

Program szkolenia

 1. Definicja dyskalkulii.
 2. Diagnoza dyskalkulii.
 3. Symptomy ryzyka dyskalkulii.
 4. Formy, metody, techniki pracy z uczniem z dyskalkulii.
 5. Dostosowanie pracy z uczniem.
 6.  Indywidualizacja pracy nauczyciela z uczniem z dyskalkulii.

Opis szkolenia Dziecko z dyskalkulią w szkole

Szkolenie przyczyni się do wzmocnienia nauczycieli, specjalistów w zakresie umiejętności pracy z dzieckiem z dyskalkulią.

Korzyści ze szkolenia, w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

 • poznasz przyczyny dyskalkulii,
 • zaplanujesz zadania dotyczące diagnozowania dzieci,
 • wzmocnisz kompetencje w zakresie dostosowywania pracy z uczniem z dyskalkulią,
 • nabędziesz umiejętność opracowywania scenariuszy zajęć dla dzieci z dyskalkulią
 • otrzymasz przykład scenariusza zajęć

Dla kogo jest to szkolenie

 • Nauczycieli , pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów
Prowadząca:

Dorota Fornalska

ekspert do spraw awansu zawodowego, ekspert do spraw osób z niepełnosprawnością, prezes w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” w Lublinie. Autorka i koordynator projektów na rzecz osób niepełnosprawnych, pomysłodawczyni oraz organizatorka terapii wyjazdowej w miejscu zamieszkania na terenach wiejskich woj. lubelskiego, organizatorka wypoczynku integracyjnego Na co dzień pracuje zawodowo jako logopeda, wicedyrektor w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie. Lider w kształceniu uczniów ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi. Szkoleniowiec w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniów ,terapii dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Autorka licznych publikacji z zakresu edukacji dzieci i logopedii. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, z dziećmi w normie intelektualnej w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dyslektykami. W swojej pracy kompetentna, profesjonalna w działaniach, zawsze życzliwa i otwarta na potrzeby innych, zwłaszcza tych którzy tej pomocy potrzebują.

Shopping Cart
Przewiń do góry