Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci

Szkolenie wpisuje się w realizację:

priorytetu MEN: Zapewnienie wsparcia psychologiczno – pedagogicznego wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa,

zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli, w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

Brak w magazynie

3-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy.

„Dodaj mi skrzydeł. Budowanie poczucia własnej wartości u dzieci”.

Pozytywna Dyscyplina dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych”

Szkolenie na żywo  dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, opiekunów!

Data: 02.06.2022 r.  g. 17:00

Opis szkolenia na żywo

W trakcie szkolenia na żywo (webinaru)  dowiesz się , jak dzięki podejściu Pozytywnej Dyscypliny i narzędziom, które proponuje, oraz wiedzy na temat przyczyn niewłaściwych zachowań, skutecznie motywować i zachęcać dzieci do współpracy oraz jak krok po kroku pomóc im budować ich poczucie własnej wartości.

Dowiesz się:

czym jest poczucie własnej wartości i jak je kształtować u dzieci

– dlaczego tak ważne jest spojrzenie na naukę tej kompetencji w szerszej perspektywie

– czym różni się klasyczna pochwała od komunikatu zachęcającego

– co mówić i robić, by dzieci czuły, że przynależą i mają znaczenie w grupie rówieśniczej, klasie, placówce, rodzinie

Szkolenie dostarczy wiedzy nt  Pozytywnej Dyscypliny – skutecznego, empatycznego, pełnego szacunku podejścia do nauczania, wychowania i rodzicielstwa oraz

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

1. Poznasz założenia  Pozytywnej Dyscypliny i jej praktyczne pomysły na codzienne wyzwania wychowawcze,
  2.  Nauczysz się , jakich narzędzi używać, aby pomagać dzieciom lubić siebie  oraz jak budować skuteczne komunikaty, pełne empatii, zrozumienia i wsparcia, zachęcające dzieci do współpracy
  3. Wzmocnisz kompetencje w zakresie komunikowania się z dzieckiem, opartego na szacunku, empatii, podpartego wiedzą na temat rozwoju dziecka oraz korzyści, płynących z rezygnacji z używania zewnętrznych narzędzi , mających na celu wzbudzanie motywacji u dziecka
  4.  Otrzymasz… inspirację, wsparcie i praktyczne pomysły

• wychowawców klas,
  • pedagogów szkolnych,
  • wszystkich nauczycieli pracujących z uczniem i młodzieżą,
  • rodziców, opiekunów,

Olga Pośpiech

Od ponad 4 lat wspiera rodziców i nauczycieli, pomagając im budować wartościowe relacje z dziećmi, ucząc empatycznej komunikacji i skutecznej współpracy. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia Pozytywnej Dyscypliny (jest certyfikowaną edukatorką tego podejścia), założenia pedagogiki Marii Montessori(ukończyła roczny kurs montessoriańskiej pedagogiki przedszkolnej) i rodzicielstwa bliskości. Dzieli się także swoim 6-letnim doświadczeniem, zdobytym na stanowisku dyrektorki niepublicznego przedszkola Montessori. Prowadzi zarówno warsztaty dla rodziców, jak i szkolenia dla rad pedagogicznych. Lubi czytać, przede wszystkim książki o rodzicielstwie i rozwoju osobistym. Prywatnie jest mamą dwóch synów (10 i 12 lat).