fbpx

Dobrostan i zdrowie psychiczne

Szkolenie online Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem,

 a także dostępem do nagrania, skryptu : zestaw ćwiczeń „Jak dbać o poczucie własnej wartości „

Szkolenie online ( nagranie szkolenia na żywo).

Kliknij, aby zapoznać się z instrukcją udziału, w  szkoleniu online.

57,00 

Availability: Na stanie

Szkolenie online Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem,

 a także dostępem do nagrania, skryptu : zestaw ćwiczeń „Jak dbać o poczucie własnej wartości ”

Dobrostan i zdrowie psychiczne, czyli jak zadbać o jakość życia dzieci i młodzieży?

 

Dobrostan a zdrowie psychiczne czyli co nauczyciele i rodzice powinni wiedzieć, by wspierać psychikę młodego człowieka, odpowiednio reagować na niepokojące sygnały, a także rozumieć osoby z chorobami psychicznymi

Dla kogo szkolenie:  Nauczycieli, pedagogów, psychologów, wychowawców, rodziców.

Optymalnym  stanem dla rozwoju człowieka jest stan harmonii. Jednak niełatwo ten stan osiągnąć, gdy współczesny świat pędzie nieustannie do przodu, a ludzki mózg genetycznie wciąż przystosowany jest do starego świata. Skutkuje to poczuciem dyskomfortu psychicznego: chaosu lub wycofania. Niezwykle ważne jest, by dorośli obserwowali, jak funkcjonują młodzi ludzie, ponieważ odpowiednie wsparcie psychicznie jest niezwykle ważne, by zachować dobrostan, a tym samym być mniej narażonym na wystąpienie zaburzeń psychicznych, z którymi boryka się coraz większa grupa młodzieży.

Na szkoleniu otrzymasz:

  •  impuls do refleksji nad tym, co no zwracać uwagę, obserwując młodego człowieka.
  • konkretne informacje dot. zdrowia psychicznego, zaburzeń psychicznych, dobrostanu wraz ze wskazówkami, jak wspierać dziecko.
  • wiedzę  praktyczną sprawdzoną przez dr Adrianę Kloskowską, a opartą na naukowych badań – odwołania do literatury, badań, doświadczeń praktyka

Opis szkolenia

Podczas szkolenia poruszony zostanie ważny temat komfortu i dyskomfortu psychicznego, a także zdrowia psychicznego. Wielu młodych ludzi przeżywa dzisiaj lęki, obawy, wycofuje się z działań, zachowuje się w sposób nieadekwatny do sytuacji, nie umiejąc poradzić sobie z własnymi myślami. Każdy dorosły powinien wiedzieć, na co zwrócić uwagę, obserwując dzieci, by móc w odpowiednim czasie zareagować i wspomóc ich funkcjonowanie psychiczne, a także powinien mieć wiedzę na temat symptomów i trudności występujących w najczęściej występujących chorobach psychicznych.

Program

  • Komfort psychiczny a zdrowie psychiczne.
  • Obserwacja młodego człowieka pod kątem funkcjonowania psychicznego.
  • Czynniki ryzyka.
  • Zaburzenia psychiczne – symptomy i konsekwencje ich występowania.
  • Jak pomóc dzieciom i młodzieży żyć w równowadze psychicznej.
  • Dobrostan – jak go osiągać dzień po dniu.

Prowadząca: 

dr Adriana Kloskowska

nauczyciel, pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, doradca zawodowy, coach, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, dyrektor w Impuls do Rozwoju,  autorka i realizatorka licznych szkoleń dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje uczenie się oparte na naturalnych dźwigniach umysłu, publikuje na łamach czasopism edukacyjnych, np. Głos Pedagogiczny, Monitor Dyrektora Szkoły, Charaktery, Wczesna Edukacja,  TIK w Edukacji, prowadzi na FB stronę Impuls do Rozwoju Edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli.

 

Przewiń do góry