Promocja

Projektowanie naturalnego procesu rozwoju samodzielności i kreatywności uczniów w oparciu o wiedzę z zakresu neurobiologii

 

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem.

44,50 

Brak w magazynie

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem.

Projektowanie naturalnego procesu rozwoju samodzielności

i kreatywności uczniów w oparciu o wiedzę z zakresu neurobiologii

Ważne jest, by nauczyciele uświadomili sobie, jakich codziennych działań w przestrzeni szkolnej potrzebują uczniowie, by byli w przyszłości samodzielni i kreatywni, bo takich ludzi potrzebuje współczesny świat. Nikt jednak nie staje się taki z dnia na dzień, potrzeba na to czasu i odpowiednich warunków. Jako nauczyciele chcemy, by młodzi ludzie samodzielnie podejmowali decyzje, a tak często decydujemy za nich, by nie obawiali się dyskutować, a tak często to my mówimy zamiast słuchać, by nie bali się wymyślać i tworzyć, a tak często oceniamy zamiast doceniać, by wyrażali swoje zdanie i by byli odpowiedzialni za swoje życie, a tak często prowadzimy ich za rękę. Trzeba nam dorosłym zweryfikować, jakie podejmujemy działania, co robimy, by młodemu człowiekowi dawać szansę  samorealizacji i nie wkładać go w schematy, ale pobudzać do działania, a tym samym obudzić drzemiący w nich geniusz.

Dla kogo jest szkolenie:  Nauczycieli wszystkich poziomów edukacyjnych, edukatorów, dyrektorów. 

Na szkoleniu uczestnik:

Otrzyma Impuls do refleksji nad tym, co zmienić w procesie edukacyjnym, jak kształtować środowisko, w którym uczniowie będą samodzielnie myśleć, tworzyć, próbować dyskutować , podawać argumenty, będą uczyć się i jednocześnie dobrze bawić.

Otrzyma wiedzę praktyczną sprawdzoną przez dr Adrianę Kloskowską, a opartą na naukowych badań – odwołania do literatury, badań, doświadczeń praktyka: przykładowe ćwiczenia i zadania do zastosowania podczas procesu lekcyjnego jako rozgrzewka twórcza.

Opis szkolenia:

Celem szkolenia jest rozważenie kilku kluczowych dla procesu rozwojowego człowieka kwestii:

 • Mózg jako organ przeznaczony do uczenia się.
 • Jak się uczymy czyli naturalne dźwignie umysłu w procesie rozwojowym na różnych etapach rozwoju ucznia.
 • Efekt treningu czy efektywne uczenie się – co jest dla ważne?
 • Mózg jako organ społeczny czyli jak organizować przestrzeń edukacyjną z uwzględnieniem potrzeb umysłu.
 • Jak otworzyć umysł ucznia czyli  jakie podejmować działania, by na danym etapie edukacyjnym pomagać uczniowi stawać się kreatywnym?
 • Jak pobudzać mózg do myślenia czyli rozgrzewka twórcza w codziennej praktyce szkolnej?
 • Jakie działania edukacyjno-wychowawcze podejmować kształtować postawę samodzielności i odpowiedzialności za swój proces uczenia się na różnych etapach rozwojowych ucznia?

Program:

 1. Jak uczy się mózg czyli naturalne dźwignie umysłu.
 2. Samodzielnie czy samotnie?
 3. Transformacja ucznia i transformacja nauczyciela – czego potrzebuje dzisiejsza szkoła?
 4. Strategie tworzenia atmosfery intelektualnych poszukiwań.
 5. Jak rozkręcić wyobraźnię?
 6. Nowe zasady psychoedukacji.
 7. Jak uwolnić geniusz ucznia?
 8. Twórcze widzenie świata.
 9. Rozgrzewka twórcza – co działa?

Prowadząca: 

dr Adriana Kloskowska

nauczyciel, pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, doradca zawodowy, coach, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, dyrektor w Impuls do Rozwoju,  autorka i realizatorka licznych szkoleń dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje uczenie się oparte na naturalnych dźwigniach umysłu, publikuje na łamach czasopism edukacyjnych, np. Głos Pedagogiczny, Monitor Dyrektora Szkoły, Charaktery, Wczesna Edukacja,  TIK w Edukacji, prowadzi na FB stronę Impuls do Rozwoju Edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli.

Shopping Cart
Przewiń do góry