Bezpłatne

02.06.2022 r.

20:00

W trakcie szkolenia dowiesz się , jak dzięki podejściu Pozytywnej Dyscypliny i narzędziom, które proponuje, oraz wiedzy na temat przyczyn niewłaściwych zachowań, skutecznie motywować i zachęcać dzieci do współpracy oraz jak krok po kroku pomóc im budować ich poczucie własnej wartości.

• wychowawców klas,
  • pedagogów szkolnych,
  • wszystkich nauczycieli pracujących z uczniem i młodzieżą,
  • rodziców, opiekunów,

Olga Pośpiech

Od ponad 4 lat wspiera rodziców i nauczycieli, pomagając im budować wartościowe relacje z dziećmi, ucząc empatycznej komunikacji i skutecznej współpracy. W swojej pracy wykorzystuje narzędzia Pozytywnej Dyscypliny (jest certyfikowaną edukatorką tego podejścia), założenia pedagogiki Marii Montessori(ukończyła roczny kurs montessoriańskiej pedagogiki przedszkolnej) i rodzicielstwa bliskości. Dzieli się także swoim 6-letnim doświadczeniem, zdobytym na stanowisku dyrektorki niepublicznego przedszkola Montessori. Prowadzi zarówno warsztaty dla rodziców, jak i szkolenia dla rad pedagogicznych. Lubi czytać, przede wszystkim książki o rodzicielstwie i rozwoju osobistym. Prywatnie jest mamą dwóch synów (10 i 12 lat).

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

1. Poznasz założenia  Pozytywnej Dyscypliny i jej praktyczne pomysły na codzienne wyzwania wychowawcze,
  2.  Nauczysz się , jakich narzędzi używać, aby pomagać dzieciom lubić siebie  oraz jak budować skuteczne komunikaty, pełne empatii, zrozumienia i wsparcia, zachęcające dzieci do współpracy
  3. Wzmocnisz kompetencje w zakresie komunikowania się z dzieckiem, opartego na szacunku, empatii, podpartego wiedzą na temat rozwoju dziecka oraz korzyści, płynących z rezygnacji z używania zewnętrznych narzędzi , mających na celu wzbudzanie motywacji u dziecka
  4.  Otrzymasz… inspirację, wsparcie i praktyczne pomysły
  • czym jest poczucie własnej wartości i jak je kształtować u dzieci,
  • dlaczego tak ważne jest spojrzenie na naukę tej kompetencji w szerszej perspektywie,
  •  czym różni się klasyczna pochwała od komunikatu zachęcającego,
  • co mówić i robić, by dzieci czuły, że przynależą i mają znaczenie w grupie rówieśniczej, klasie, placówce, rodzinie
Jeśli z jakiś powodów nie możesz być z nami na żywo, to już dziś możesz wykupić dostęp do szkolenia w pełnej wersji wraz z zaświadczeniem, w PROMOCYJNEJ CENIE!