Promocja!

Uczeń ze spe w grupie – jak zapobiegać wykluczeniu społecznemu?

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem.

44,50 

Brak w magazynie

Szkolenie online w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem.

Uczeń ze spe w grupie – jak zapobiegać wykluczeniu społecznemu?

 

Ból społeczny czyli jak wspierać funkcjonowanie w grupie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i zapobiegać wykluczeniu społecznemu?

 

Człowiek jest istotą społeczną, dla której naturalnym środowiskiem jest przestrzeń, w której funkcjonują inne osoby. Jednak każda z tych osób, mimo iż staje się częścią społeczności, jest odrębną jednostką ze swoimi indywidualnymi cechami, co nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem ze strony innych. Dotyczy to również środowiska szkolnego i przedszkolnego, w którym przebywają różni uczniowie, a wśród nich również ci, którzy mają specjalne potrzeby edukacyjne i ze względu na specyfikę swoich potrzeb nie zawsze wchodzą w interakcje z innymi. W ten sposób rodzi się poczucie bólu społecznego, a niekiedy dochodzi nawet do zjawiska wykluczenia społecznego.

Dla kogo jest szkolenie: Nauczycieli szkół i przedszkoli, wychowawców i pedagogów.

Na szkoleniu uczestnik otrzyma:

  • Impuls do refleksji nad tym, co zmienić w procesie wychowawczym, by środowisko, w którym uczą się różni uczniowie, również co ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,  było dla nich przestrzenią współpracy, a nie rywalizacji czy nawet wzajemnego wykluczania się.
  • Wiedzę  praktyczną sprawdzoną przez dr Adrianę Kloskowską, a opartą na naukowych badaniach – odwołania do literatury, badań, doświadczeń praktyka: przykładowe strategie  do zastosowania podczas procesu edukacyjnego i wychowawczego.

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia poruszona zostanie ważna kwestia funkcjonowania w grupie rówieśniczej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Rozważymy, jak budować zespół, by uczniowie wzajemnie się wspierali w oparciu o zrozumienie własnych potrzeb, a także jak zapobiegać zjawisku wykluczenia społecznego, które wiąże się z odczuwaniem bólu społecznego.

Program:

  1. Mózg jako organ społeczny.
  2. Uczeń ze spe w grupie rówieśniczej – szanse i zagrożenia.
  3. Tworzenie przestrzeni opartej na współpracy i wzajemnej pomocy.
  4. Współodczuwanie – jak się tego nauczyć?
  5. Ból społeczny i jego konsekwencje.
  6. Jak zapobiegać zjawisku wykluczenia?
  7. Jak wspierać uczniów, którzy czują się wykluczeni

Prowadząca: 

dr Adriana Kloskowska

nauczyciel, pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, doradca zawodowy, coach, wykładowca akademicki, szkoleniowiec, dyrektor w Impuls do Rozwoju,  autorka i realizatorka licznych szkoleń dla dyrektorów, nauczycieli i rodziców, pasjonatka ludzkiego mózgu, propaguje uczenie się oparte na naturalnych dźwigniach umysłu, publikuje na łamach czasopism edukacyjnych, np. Głos Pedagogiczny, Monitor Dyrektora Szkoły, Charaktery, Wczesna Edukacja,  TIK w Edukacji, prowadzi na FB stronę Impuls do Rozwoju Edukacji oraz grupę Impuls dla nauczycieli.

Shopping Cart
Przewiń do góry