1,5 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.
7 skutecznych sposobów na radzenie sobie z problemem agresji wśród uczniów
Data szkolenia: 16.02.2023 r. g. 18:00
Program szkolenia:
- Przyczyny agresji. Agresja jako instynkt, nabyty popęd, nawyk
- Uwarunkowania indywidualne, rodzinne i szkolne
- Agresja słowna
- Agresja a przemoc fizyczna i psychiczna
- Metody postępowania z dziećmi przejawiającymi zachowania agresywne
- Przeciwdziałanie agresji
- Działanie interwencyjne wobec przemocy szkolnej
Opis szkolenia:
Agresja wśród dzieci jest szeroko komentowanym zjawiskiem w przestrzeni publicznej. Niniejsze zagadnienie wzbudza ogromne zainteresowanie zarówno w środowisku pedagogów, socjologów, jak i psychologów. Mimo podejmowania licznych działań, mających na celu jej zapobieganie, agresja wśród dzieci nie słabnie.
Jakie są możliwe przyczyny takiej sytuacji? I jakie są skuteczne metody przeciwdziałania agresji w środowisku szkolnym? Podczas szkolenia prowadząca omówi przyczyny agresji i jej uwarunkowania. Przedstawi różne rodzaje agresji: fizyczną, psychiczną i słowną. Uczestnicy poznają ponadto działania interwencyjne wobec przemocy szkolnej oraz metody postępowania z dziećmi przejawiającymi zachowania agresywne.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Dowiesz się, czym spowodowana jest agresja i jakie są jej przyczyny
- Poznasz uwarunkowania zachowań agresywnych
- Otrzymasz praktyczną wiedzę dotyczącą metod postępowania z dziećmi przejawiającymi zachowania agresywne
- Poznasz skuteczne działanie interwencyjne wobec przemocy szkolnej
Dla kogo jest to szkolenie:
- nauczycieli wszystkich typów szkół, pedagogów, psychologów.
Prowadząca:
dr Marta Koplejewska
nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była prodziekan, w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.
Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.