Praca z dzieckiem z FASD

Szkolenie wpisuje się w realizację:

•  priorytetu MEN: Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli, w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe

Data: 09.03.2022 r. g.19:00

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

SKU: 2021-2022-praca-fasd-dziecko-praca Kategoria: Tagi: , , , , Kurs: Praca z dzieckiem z FASD

2 – godziny dydaktyczne szkolenia online  w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania.

„Praca z dzieckiem z FASD”

Szkolenie online dla nauczycieli!

• FAS/FASD- informacje ogólne, przyczyny, objawy,
  • Zaburzenia pierwotne i wtórne,
  • Umiejętności poznawcze, funkcjonowanie psychospołeczne
  • Przekrojowy rozwój dziecka z FASD do dorosłości,
  • Zasady pracy/opieki,
  • Specyficzne strategie postępowania, rozwiązania możliwe do zastosowania w sali lekcyjnej,
  • Różne sposoby adaptacji warunków, otoczenia, pomocy do możliwości ucznia z FASD,

Opis szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli i wychowawców pracujących z uczniami z zaburzeniami poalkoholowymi. Zawiera zarówno wiedzę teoretyczną, jak i aspekty praktyczne dotyczące opieki i nauczania FAS-cynujcych dzieci.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

• Poznasz specyfikę funkcjonowania omawianej grupy dzieci,
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie konstruowania adekwatnego wsparcia uczniom/wychowankom
  • Poznasz praktyczne wskazówki do pracy edukacyjno-wychowawczej,

• Nauczycieli,
  • Wychowawców,
  • Pedagogów,
  • Psychologów szkolnych,
  • Terapeutów pedagogicznych,

Po opłaceniu szkolenia i zaksięgowaniu wpłaty i w momencie zebrania się minimalnej grupy uczestników otrzymasz link z dostępem do szkolenia. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting.

Joanna Nienałtowska-Padło

Joanna Nienałtowska-PadłoJestem pedagogiem, psychoprofilaktykiem, coachem, doświadczonym trenerem Rad Pedagogicznych, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualne zajęcia wpierające rozwój, zajęcia mające na celu redukowanie problemów szkolnych oraz realizujące zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznych. Realizuję także warsztaty rozwijające, ukierunkowane na efektywność uczenia się, zajęcia socjoterapeutyczne i uprawniające rozwój społeczny. Pedagogika jest moją pasją, więc staram się śledzić na bieżąco nowe trendy w zakresie uczenia i wychowania oraz wprowadzać je w życie.